You are here

Drop Your Thesis! 2014

Navrhněte se svými studenty výzkumný projekt v mikrogravitaci pádové věže v Brémách

Evropská kosmická agentura vyhlašuje soutěž Drop Your Thesis! 2014. Vybrané studentské týmy získají možnost realizovat svůj experiment v prostředí mikrogravitace v pádové věži v Centru aplikovaných kosmických technologií a mikrogravitace (ZARM) na Univerzitě v Brémách. Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do 3. března 2014.

Stav mikrogravitace je ve 146 metrů vysoké pádové věži dosažen buď shozem pouzdra s experimentem z horní plošiny věže (délka trvání experimentu 4,7 sekundy), nebo za použití katapultu, který pouzdro vystřelí od spodní základny (délka trvání experimentu 9,3 sekundy). V obou případech je úroveň mikrogravitace přibližně 10-6 G.

Do soutěže se mohou přihlásit dvou až čtyřčlenné týmy univerzitních studentů ve věku 18-32 roků z členské země ESA. Počáteční složení týmu nelze v průběhu programu měnit. Mezi uchazeči mohou být studenti řádného bakalářského, magisterského nebo doktorského studijního programu s písemně vyjádřenou podporou svého školitele z univerzity. 

V případě, že se plánujete kampaně v roce 2014 zúčastnit, je potřeba se do 19. ledna 2014 zaregistrovat a elektronicky podat návrh Vašeho experimentu na webovém portálu Education Office. Výsledek výběrového řízení experimentů bude znám v březnu příštího roku a experimenty budou uskutečněny na podzim 2014. 

Podrobné informace o soutěži včetně podmínek a návodu na přihlášení najdete v souvisejících odkazech k tomuto článku. V případě zájmu o účast v soutěži informujte prosím také autora článku z České kosmické kanceláře.

Přehledovou inspirativní databázi experimentů financovaných nebo spolufinancovaných ESA a uskutečněných během kosmických letů, na Mezinárodní kosmické stanici ISS a v rámci dalších experimentálních studentských kampaní najdete v Erasmus Experiment Archive.