Jste zde

Podporujeme výzkum v µg

Workshop o stavu českého výzkumu v oblasti pilotovaných letů, mikrogravitace a hypergravitace

Česká kosmická kancelář pořádá odborný workshop a diskuzi zaměřenou na výzkum v podmínkách mikrogravitace a hypergravitace, aspekty spojené s pobytem člověka v kosmickém prostoru a souvisejících technologií. Workshop si klade za cíl seznámit účastníky s aktuálními příležitostmi, podmínkami v České republice a aktivitami i potřebami jednotlivých českých pracovišť.

V první části workshopu budou v krátkosti předány základní informace o mezinárodních, bilaterálních i soukromých programech výzkumu a vývoje umožňujících realizaci projektů z oblasti pilotovaných kosmických letů, mikrogravitace a hypegravitace. Ve druhé části bude dán prostor českým pracovištím představit relevantní projekty, které řeší nebo řešila a podělit se o zkušenosti, nápady, ale i problémy.

Diskuze by měla identifikovat zájem a potřeby českých pracovišť ve výše uvedených oblastech výzkumu a vývoje a nalézt argumenty ke zlepšení dosavadní situace v České republice. Ty budou následně ve vhodné podobě prezentovány Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Akce je určena jak vědeckým a technickým pracovníkům, tak i vysokoškolským studentům a měla by přispět ke konsolidaci odborné komunity.

Workshop se uskuteční dne 21. listopadu 2014 od 10:00 v prostorách hotelu Adeba, Pernerova 16, Praha 8. Registrace je zdarma a je otevřená do 19. listopadu 2014 nebo do vyčerpání kapacity sálu. Registraci proveďte zasláním zprávy na email organizátora (Michal Václavík). Využít můžete i kontaktního formuláře v levém sloupci.

Program semináře

9:45 – registrace

10:00 – uvítání účastníků

10:15 – příležitosti v oblasti pilotovaných kosmických letů, mikrogravitace a hypegravitace

10:45 – představení vybraných českých pracovišť a projektů

11:45 – přestávka

12:15 – diskuze o zlepšení situace v České republice