Jste zde

Soutěž Space Solar Power 2014

Zapojte se do soutěže o cestu na kongres SGAC a Mezinárodní astronautický kongres v Torontu

Space Generation Advisory Council (SGAC) díky svému partnerství se Space Power Committee (SPC), výborem Mezinárodní astronautické federace (IAF), organizuje soutěž nazvanou 3rd Space Solar Power International Student and Young Professional Design Competition.

Cílem této soutěže je napsat odborný článek na téma nových a inovativních koncepcí pro získávání sluneční energie ve vesmíru a její využívání zde na Zemi. Článek je omezen délkou 10 stran. Soutěžit mohou jednotlivci nebo maximálně trojčlenné týmy. Vítěz, v případě týmu pouze hlavní autor, získá až 2 000 dolarů na pokrytí nákladů spojených s cestou do kanadského Toronta, kde se bude moci účastnit kongresu Space Generation (SGC) a Mezinárodního astronautického kongresu (IAC). SGC se bude konat od 25. do 27. září 2014 a IAC od 29. září do 3. října 2014.

Soutěže se mohou účastnit studenti a mladí profesionálové ve věku od 18 do 35 let. Termín pro zasílání článků pro účast v soutěži je 15. červenec 2014 a výsledky budou oznámeny 1. srpna 2014. Po vyhlášení výsledků bude vítěz požádán o přípravu 3 až 5 minutového videa a prezentaci své práce na kongresech SGC a IAC. Více informací o této soutěži je možné nalézt na webu SGAC v externích odkazech tohoto článku.

Pokud máte zájem o více informací, kontaktujte autora článku, který je národním kontaktním bodem SGAC pro Českou republiku. Informujte jej prosím také o své případné účasti v soutěži.