Jste zde

Vánoční setkání Czech Space Network

Prosincové setkání nabídne příležitost potkat mladé lidi se zájmem o kosmonautiku

Skupina Czech Space Network pořádá 18. prosince od 17:00 v restauraci U Matějíčků své první Vánoční setkání. Vítáni jsou studenti a mladí profesionálové, zástupci pracovišť aktivních v kosmonautice a další zájemci o tuto oblast.

Česká kosmická kancelář v letošním roce iniciovala vznik skupiny Czech Space Network, jejímž cílem je sdružovat studenty a mladé profesionály se zájmem o zapojení do kosmonautiky. Prostřednictvím této skupiny mohou její členové získávat informace o příležitostech, sdílet své zkušenosti, rozvíjet vlastní nápady, zapojit se do společných projektů, poznat další mladé lidi se stejným zájmem a být v kontaktu s českou i mezinárodní komunitou.

Členové skupiny spolu komunikují prostřednictvím Google Group či telekonferencí a jednou do měsíce se setkávají. Mezi aktivity a projekty, uvažované do budoucna, patří prohlídky českých kosmických pracovišť, uspořádání mezinárodní konference SpaceUp, uskutečnění mise simulující průzkum Marsu v rámci komplexu MDRS či experimenty na stratosférických balónech.

Prosincové setkání bude otevřeno pro všechny, tedy nejen pro členy skupiny Czech Space Network. Vítáni budou i další studenti a mladí profesionálové, zástupci pracovišť zapojených do kosmonautiky a další zájemci o tuto oblast. Setkání poskytne jedinečnou příležitost seznámit se a hovořit s mladými lidmi se stejným zájmem. Akce se uskuteční v pátek 18. prosince od 17:00 ve stylovém sklípku Restaurace U Matějíčků, která se nachází poblíž Jiráskova náměstí na adrese Náplavní 2011/5, Praha 2. Podrobnosti programu budou upřesněny v následujících dnech.

Počet míst je omezen, z tohoto důvodu prosíme všechny zájemce o registraci prostřednictvím odkazu v levém panelu této stránky. Pro více informací neváhejte kontaktovat autora článku.