Jste zde

Space Academy 2014

Šance pro české učitele! Přihlášky na Honeywell Educators @ Space Academy 2014 otevřeny

Učitelům matematiky a přírodovědných oborů na základních a středních školách se otevírá šance zúčastnit se příští rok letní školy v Kosmickém a raketovém centru Spojených států amerických v Huntsville. Akci sponzoruje společnost Honeywell a účast je pro vybrané uchazeče zdarma. Uzávěrka přihlášek je 31. prosince 2013.  

Kurz Honeywell Educators @ Space Academy se koná v termínech 11. - 17. a 18. - 24. června 2014 a již jedenáctým rokem ho pořádá společnost Honeywell ve spolupráci s US Space & Rocket Center (USSRC) ve městě Huntsville v Alabamě. Toto centrum je známo jako jedno z největších světových muzeí amerického kosmického programu včetně skutečného vybavení pro lety s lidskou posádkou. Jeho součástí je například velké kosmické 3D kino IMAX, raketový park, vzdělávací centrum NASA a další vybavení. Od roku 2004 se programu zúčastnilo již více než 1900 pedagogů ze 49 zemí včetně několika českých učitelů.

Cílem intenzivního pětidenního pobytu v USSRC je informovat pedagogy o tom, jak představit a přiblížit kosmonautiku dětem ve svých třídách. V učebně, laboratoři i tréninkové hale si učitelé sami vyzkouší trénink a výcvik, který podstupují skuteční astronauti a získají průřez informacemi o výzkumu vesmíru a kosmických vědách. Prožijí simulované mise do vesmíru, práci v kosmické laboratoři, opravu družice nebo připojení nového modulu k Mezinárodní kosmické stanici ISS. Na simulátorech a výcvikových trenažérech si vyzkouší vycházku v kosmickém prostoru, chůzi po Měsíci a při návratu na Zem zažijí přistání v oceánu a záchranu vrtulníkem. 

O zařazení do výběru pro účast na kurzu mohou žádat všichni pedagogové vyučující přírodovědné obory nebo matematiku, kteří mají studenty ve věku 10-14 let ve školním roce 2013/2014 a též v navazujícím roce 2014/2015. Podmínkou je, že uchazeč se tohoto kurzu nezúčastnil se již dříve. Vybraní učitelé získají:

  • 5-denní kurz Honeywell Educators @ Space Academy
  • zpáteční letenku z místa bydliště do Huntsville
  • stravování a ubytování v průběhu akce
  • výukové materiály
  • výcvikovou kombinézu

Další informace včetně on-line přihlášky jsou k dispozici na webových stránkách kurzu v postranním panelu. O vašem zájmu o zařazení do výběru účastníků Space Academy 2014 prosím informujte autora článku.