Jste zde

Prezentace na IAC 2014

Prezentujte své aktivity na 65. Mezinárodním astronautickém kongresu v Torontu

Česká kosmická kancelář se připravuje na 65. Mezinárodní astronautický kongres, který se bude konat od 29. září do 3. října 2014 v kanadském Torontu. Registrace na kongres je již otevřena. Jako každý rok, i letos Česká kosmická kancelář nabízí na svém stánku prostor k propagaci činnosti a výsledků českých pracovišť.

Mezinárodní astronautický kongres (International Astronautical Congress, IAC) je každoročně největší světovou událostí v kosmonautice a účastní se jej kolem 3500 odborníků, vědeckých a technických pracovníků a vrcholných přestavitelů kosmických agentur, mezinárodních institucí, průmyslových firem, akademických pracovišť a dalších organizací. Součástí kongresu je technický program, na kterém se prezentují nejnovější vědecké a technické poznatky, plenární zasedání, na kterých jsou diskutována aktuální témata a budoucí směřování kosmonautiky, a také výstava, na které prezentují své aktivity a produkty kosmické agentury, průmyslové firmy a další organizace. Doprovodné výstavy se se svým stánkem již od roku 2006 pravidelně účastní i Česká kosmická kancelář. IAC tak představuje zcela jedinečnou příležitost získat přehled o aktuálním dění v kosmonautice nebo navázat nové kontakty pro spolupráci.

V pořadí již 65. Mezinárodní astronautický kongres se koná od 29. září do 3. října 2014 v Kanadě, která již kongres hostila v roce 1991 v Montrealu a v roce 2004 ve Vancouveru. Tentokrát se vše odehraje v Torontu v Metro Toronto Convention Centre. Mottem letošního kongresu je „Our World Needs Space“ a organizace se ujal Kanadský institut pro letectví a kosmonautiku (Canadian Aeronautics and Space Institute, CASI). Kanada má v kosmonautice bohatou historii, vždyť v roce 1962 se stala teprve třetí zemí, která měla na oběžné dráze svou vlastní družici. Během dalších více než 50 let se Kanada dokázala v některých oborech kosmonautiky vyprofilovat jako světový lídr. Kanada má také status spolupracujícího státu Evropské kosmické agentury (European Space Agency, ESA), což znamená, že tamní pracoviště se mohou účastnit tendrů ESA a představují tak pro česká pracoviště potenciální partnery.

V současné době je již otevřena registrace, ceny se pohybují mezi 50 a 780 euro. Tyto ceny platí jen do 30. června 2014, při pozdější registraci jsou již ceny vyšší. Registrační formulář a více informací o registraci naleznete v externích odkazech tohoto článku. Českým pracovištím a jednotlivcům, kteří se nemohou kongresu osobně zúčastnit, avšak i přes to mají zájem na něm prezentovat svou činnost nebo výsledky, nabízí pomoc v rámci svého stánku Česká kosmická kancelář.

Nabízíme následující možnosti:

  • Elektronické propagační materiály distribuované prostřednictvím USB flash disku
  • Tištěné a jiné propagační materiály umístěné na stánku
  • Exponáty umístěné ve vitríně, samostatně stojící nebo visící
  • V případě osobní účasti na kongresu také prezentace projektů na stánku CSO
  • Zprostředkování kontaktů a zajištění dalších služeb

Pokud potřebujete více informací nebo Vás tato nabídka zaujala, kontaktujete nejpozději do 31. srpna 2014 autora tohoto článku.