Mikro/hypergravitace

Seminář o příležitostech k výzkumu v podmínkách snížené a zvýšené gravitace

Česká kosmická kancelář pořádá odborný seminář k problematice výzkumu v podmínkách mikrogravitace a hypergravitace. Hlavní náplní bude seznámení českých vědeckých pracovišť s aktuálními možnostmi výzkumu, zejména v rámci členství České republiky v Evropské kosmické agentuře a diskuze o souvisejících problémech.

Seminář bude zaměřený na předání základních informací o mezinárodních a bilaterálních programech výzkumu a vývoje, nových příležitostech a technologických možnostech realizace projektů v podmínkách mikrogravitace a hypergravitace. Akce si v první řadě klade za cíl informovat o možnostech výzkumu na palubě Mezinárodní kosmické stanice (ISS) a využití pozemního vybavení simulujícího vybrané podmínky panující při kosmickém letu.

Účastníkům semináře budou vysvětleny pravidla jednotlivých výzev a možnosti financování v českém prostředí. V závěru semináře bude dán prostor českým pracovištím, která již úspěšně řešila či řeší relevantní kosmický projekt. Získané poznatky ze semináře přispějí k identifikaci zájmu a potřeb českých pracovišť v oblasti výzkumu v podmínkách mikrogravitace a hypergravitace. V neposlední řadě bude představena také nabídka pomoci České kosmické kanceláře.

Seminář se uskuteční dne 5. května 2014 od 10:00 v prostorách hotelu Adeba, Pernerova 16, Praha 8. Registrace je zdarma a je otevřená do 2. května 2014 nebo do vyčerpání kapacity sálu. Registraci proveďte zasláním zprávy na email organizátora (Michal Václavík). Využít můžete i kontaktního formuláře v levém sloupci.

Program semináře

  • 9:45 – registrace
  • 10:00 – uvítání účastníků
  • 10:15 – příležitosti k výzkumu v podmínkách mikrogravitace a hypergravitace
  • 11:45 – přestávka
  • 12:00 – představení vybraných českých projektů
  • 12:30 – diskuze