Jste zde

Letní škola ve Würzburgu 2015

Zúčastněte se mezinárodní letní školy ve Würzburgu

Univerzita v německém Würzburgu pořádá od 20. do 31. července 2015 mezinárodní dvoutýdenní letní školu zaměřenou na oblast leteckých a kosmických informačních technologií. Přihlášky je možné podávat až do 30. dubna 2015. Pro české zájemce je kurz, doprava i ubytování zcela zdarma.

Tato letní škola je primárně určena studentům magisterských a doktorských studijních oborů zaměřených na počítačové vědy a letecké a kosmické technologie, mohou se však hlásit i vynikající studenti bakalářských oborů. Zájemci o účast musí mít zkušenosti s programováním v jazyce C/C++ a dobrou znalost matematiky a angličtiny.

Tento rok je letní škola zaměřena hlavně na studenty z Latinské Ameriky a východní Evropy, konkrétně na studenty z Guatemaly, Mexika, Polska a České republiky, kteří díky DAAD (Deuscher Akademischer Austausch Dienst) získají stipendium na pokrytí nákladů spojených s cestou, ubytováním a částečně i stravováním.

Výuka bude probíhat prostřednictvím teoretických přednášek i praktických cvičení a bude zaměřena zejména na oblast avioniky a příslušného hardware a software. Účastníci se dozvědí informace o leteckých a kosmických informačních technologiích, systému řízení v reálném čase, energetických systémech, kosmických systémech, kosmickém prostředí, nebeské mechanice, řízení orientace, družicové telekomunikaci nebo řízení kosmických misí. Největší část bude věnována práci s kvadrokoptérou, kdy budou mít studenti příležitost vyzkoušet si v jazyce C/C++ naprogramovat zpětnovazebnou regulaci pro stabilizaci kvadrokoptéry. Součástí budou i tři celodenní exkurze.

Pro více informací přejděte na odkazy v levém panelu stránky nebo kontaktujte autora článku.