Jste zde

O nás

O terminologii

Pohyb je základní přírodní jev, fenomén, který patří k nejrůznějším projevům všech součástí našeho světa. Jeho druhů může být vícero a proto je i v lidské řeči, češtinu nevyjímaje, řada výrazů, kterými jsou tyto pohyby nazývány. Fyzická konstituce těla člověku umožňuje vlastní silou pohyb po pevném povrchu. Tedy ve dvou rozměrech, když ve třetím rozměru jsou jeho možnosti pohybu velmi omezené.

Vzhůru na Měsíc

Česká kosmická kancelář navázala spolupráci s americkou společností Astrobotic Technology, která našim pracovištím nabízí dopravu malého vědeckého zařízení na povrch Měsíce. Bližší informace o technických i finančních aspektech budou poskytnuty na připravovaném workshopu, který se uskuteční 23. listopadu 2017 v kanceláři CSO.

Povídání s astronautkou

Čeští studenti se ve středu 27. září 2017 setkali se s americkou astronautkou Dorothy Metcalf-Lindenburgerovou, jež se v roce 2010 vydala na patnáctidenní misi raketoplánu Discovery k Mezinárodní kosmické stanici. Vzdělávací akci uspořádala Česká kosmická kancelář ve spolupráci s Americkým centrem Velvyslanectví USA v Praze.

Kosmická akademie 2017

Česká kosmická kancelář zahájila druhý ročník vzdělávacího projektu Space Academy – Kosmická akademie pro nadané studenty. Letos se jej účastní celkem 13 chlapců a děvčat ve věku od 10 do 18 let, pro které je připraven bohatý program spojený s návštěvou zajímavých míst a osobností české kosmonautiky.

Expedice Mars 2017 pokračuje

Čtrnáctý ročník mezinárodní soutěže pro nadané studenty z České republiky a Slovenska zná deset finalistů, kteří ve dnech od 1. do 3. září zvítězili v semifinále. Nyní je čeká návštěva zajímavých kosmonautických míst doma i v zahraničí. Pětice finalistů ještě absolvuje více než stohodinový simulovaný let na Mars.

Pozvánka: Úspěchy českých studentů

Česká kosmická kancelář pořádá tiskovou konferenci k úspěchům českých studentů ve vědeckých projektech a na odborných kongresech. Představí se studenti jak středních tak i vysokých škol. CSO dlouhodobě a úspěšně asistuje českým studentům při realizování jejich vědeckých i technických projektů a motivuje je k dalšímu studiu.

Úspěch našich studentů v Mexiku

Mexická Guadalajara se stala koncem září centrem světové kosmonautiky. Konal se tam již 15. Space Generation Congress následovaný 67. Mezinárodním astronautickým kongresem. Vedle pracovníků České kosmické kanceláře (CSO) se obou kongresů zúčastnila i početná výprava českých studentů. Jejich účasti dopomohla také CSO.

Činnost CSO v roce 2015

Výroční zpráva popisuje činnost a výsledky České kosmické kanceláře za uplynulý rok 2015. Po toto období byla činnost CSO podporována zejména projekty realizovanými v rámci programů MŠMT pro mezinárodní spolupráci ve výzkumu a vývoji EUPRO II a INGO II, dále pak Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost a Horizont 2020.

Česko-ruský workshop k Bion-M2

Setkání ruských a českých vědeckých pracovníků přineslo pokrok v přípravě české vědecké aparatury CZENDA pro ruskou návratovou družici Bion-M2. Experiment bude obsahovat pasivní i aktivní detektory záření a biologické vzorky v podobě plazmidů a lišejníků. Družice Bion-M2 by měla být vypuštěna na oběžnou dráhu v roce 2021.

Stránky

Subscribe to RSS - O nás