You are here

Czechspace 12

Vychází nové číslo časopisu Czechspace

V těchto dnech vychází dvanácté číslo časopisu Czechspace, ve kterém se dočtete o důležitých událostech v české kosmonautice druhé poloviny roku 2015.

Své místo zde mají naše pravidelné rubriky, ale naleznete zde také například příspěvek o kroměřížské firmě Czech Space Research Centre (CSRC), která se zabývá elektronikou určenou pro využití v kosmu. Součástí článku je rozhovor s ředitelem firmy Markem Šimčákem, který poodhalil dramatické změny, kterými CSRC prošlo a nastínil svůj názor na současný stav české kosmonautiky.

V aktuálním čísle naleznete ještě další dva rozhovory, a to s Ladislavem Pínou, který je, jako zakladatel společnosti Rigaku Innovative Technologies Europe (RITE), významnou osobností české rentgenové optiky a Karolinou Rybářovou, českou právničkou, která v současné době působí na kosmodromu v Kourou ve Francouzské Guyaně.

Mezi články věnovanými vzdělávání najdete výzvu pro zapojení do celoevropské soutěže Odysseus se zajímavými cenami, jejímž spoluorganizátorem je i Česká kosmická kancelář, která zajišťuje národní a regionální kola soutěže ve státech Česká republika, Slovensko, Rumunsko a Srbsko.

V nespolední řadě se zde také budete moci dočíst o dění na sympoziu Humans in Space 2015, jehož jubilejní dvacátý ročník se konal letos v pražském hotelu Diplomat.

Časopis je k dispozici zdarma v tištěné podobě v sídle kanceláře či elektronicky ke stažení v příloze v levém panelu článku. V případě zájmu o zaslání časopisu, uvědomte autorku tohoto článku prostřednictvím kontaktního formuláře.