You are here

Alpbach Summer School 2015

Letní škola Alpbach 2015: Kvantová a fundamentální fyzika ve vesmíru

Letošní ročník letní školy pro vysokoškolské studenty, vědce a inženýry se zájmem o kosmické vědy a technologie v rakouském Alpbachu v Tyrolských Alpách se bude konat v termínu 14. - 23. července 2015. Tématem bude kvantová a fundamentální fyzika ve vesmíru. Uzávěrka přihlášek je 31. března 2015.

Účastníci si budou moci prohloubit své znalosti kosmických věd a technologií na řadě přednášek, které je uvedou do problematiky návrhu družicové mise pro výzkum procesů fundamentální fyziky ve vesmíru, a to především kvantové fyziky a gravitace. Možnost použít a procvičit znalosti získané na přednáškách dostanou 4 studentské týmy, které budou soutěžit v přípravě o nejlepší návrh takovéto mise. Oficiálním jazykem soutěže, které se zúčastní 60 evrospkých studentů, je angličtina.

Účastnický poplatek 400 Euro zahrnuje obědy a večeře, je však také nutné si samostatně uhradit 11 nocí ubytování v soukromí alpských hrázděných domů za 45 Euro na osobu za noc. Podávat přihlášky je možné do 31. března 2015 prostřednictvím formuláře na webových stránkách letní školy Alpbach. Zájemcům o účast doporučujeme kontaktovat národní kontaktní bod, Českou kosmickou kancelář, resp. autora článku, který sdělí další detaily o této akci. Potenciální možnost získání stipendia nabízí Dům zahraničních služeb, viz odkaz v levém sloupci.

Vzpomínky tří studentů, kteří se zúčastnili letních škol Alpbach s finanční podporou CSO, si můžete přečíst v odkazech na levém panelu.