You are here

Czechspace 10

Vyšlo nové číslo časopisu Czechspace

Právě vyšlo nové, již desáté, číslo časopisu Czechspace o důležitých událostech v české kosmonautice druhé poloviny roku 2014. Vedle tradičních sekcí zde naleznete zhodnocení Ministerské rady ESA 2014 nebo se dozvíte,  jak se staví český CubeSat.

Na dalších stránkách se dočtete, jakým směrem se chce vydat světová iniciativa Group on Earth Observation (GEO) a názor Radima Tolasze, zástupce Česke republiky v GEO, na vývoj v příštích letech. V tradičním seriálu Mladí experti Vám představíme šest mladých lidí zapojených v kosmickém výzkumu. Dozvíte se také jaká úskalí čekají na pracoviště při řízení kosmických projektů nebo jaké vybavení bylo na katedře elektromagnetického pole ČVUT použito při řešení letos ukončeného projektu ESA. 

Mezi články věnovanými vzdělávání najdete rozhovor se dvěma českými pedagogy o letních kurzech zaměřených na kosmonautiku, který může být zajímavou inspirací pro střední školy, ohlednutí za úspěšným projektem pro děti a jejich učitele s názvem Materiály pro nové tisíciletí nebo reportáž z norské základny Andøya Rocket Range, kde studenti z pražské elektroprůmyslovky vypustili svoji minidružici PragSat.

Časopis je k dispozici zdarma v tištěné podobě v sídle kanceláře či elektronicky ke stažení v příloze v levém panelu článku. V případě zájmu o pravidelné zasílání časopisu, uvědomte autora článku prostřednictvím kontaktního formuláře.