AMPER 2014

Seminář CSO na veletrhu AMPER o příležitostech v družicové navigaci a telekomunikacích

22. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace AMPER se bude konat od 18. do 21. března 2014 v halách P, F a V. brněnského výstaviště. CSO zde pořádá 19.3. seminář věnovaný příležitostem v programech ESA zaměřených na družicové telekomunikační a navigační systémy.

Odborný seminář CSO s názvem Příležitosti v programech Evropské kosmické agentury zaměřené na družicové telekomunikační a navigační systémy se uskuteční 19.3. v  11:20 – 12:00 v sálu B Kongresového centra na brněnském výstavišti. Vystoupení bude realizováno ve společném bloku s prezentacemi společností Czechinvest a ICT- Alliance.

Cílem semináře bude informovat účastníky o příležitostech, které skýtají programy ESA v oblasti družicových telekomunikací a navigací – ARTES a EGEP, na které Česká republika vyčlenila částku v celkové výši přes 4 miliony Euro přibližně pro následující 4 roky. Část z těchto prostředků mohou získat naše firmy v rámci realizování studií proveditelnosti na témata spojená s modernizací navigačních systémů EGNOS a Galileo, např. na zdokonalování technologií skládání atomových hodin. V oblasti vývoje telekomunikačních systémů mohou naše společnosti participovat na mnoha desítkách aktivit, z nichž jmenujme například činnosti zaměřené na vývoj i modernizaci systémů užitečného zatížení, jako kupříkladu palubních subsystémů řízení polohy, orbitálních parametrů, regulace teploty, systémů napájení, antén a přijímačů.

Některé chystané aktivity předpokládají rovněž vývoj nových uživatelských i profesionálních terminálů nebo zařízení pozemního segmentu. Nezanedbatelnou úlohu budou v tomto roce představovat rovněž aktivity zaměřené na sdružování jednotlivých aplikací, které využívají data z oblastí dálkového průzkumu Země, telekomunikací i navigačních systémů.

Seminář se pokusí osvětlit, jak a kde je možné dozvědět se o chystaných programech více, které aktivity v rámci kosmických telekomunikací a navigací budou letošní rok postupovat do výběrových řízení ESA a kde je možno získat k vytipovaným projektům bližší informace.

CSO bude na veletrhu zastoupena rovněž i v rámci expozice projektu Materiály pro nové tisíciletí, kde představí aktivity zaměřené na materiálový výzkum, jadernou fúzi a výzkum kosmu určené pro děti základních škol, středoškolské a vysokoškolské studenty.