Jste zde

Zapojení do projektů ESA

Česká kosmická kancelář zve na seminář o příležitostech k zapojení do projektů ESA

Česká kosmická kancelář pořádá 13. prosince 2012 seminář Zapojení do projektů ESA.  Seminář je určený pro pracoviště s žádnými nebo malými zkušenostmi s projekty Evropské kosmické agentury. Jeho náplní budou základní informace o ESA a aktuálních možnostech zapojení do jejích aktivit.

Česká republika vstoupila v roce 2008 do Evropské kosmické agentury (ESA) a českým pracovištím se tak naskytla jedinečná příležitost, díky které mohou spolupracovat s firmami a organizacemi z dalších členských států a zapojit se do mezinárodních kosmických aktivit. Toto zapojení však není jednoduché a je nutné čelit vysoké mezinárodní konkurenci. 

Česká kosmická kancelář proto pořádá seminář, který by měl pomoci českým pracovištím překonat výše zmíněné problémy a usnadnit jim první kroky v  zapojení do projektů Evropské kosmické agentury. Svou náplní je určen zejména pro pracoviště, která ještě nemají žádné nebo mají jen malé zkušenosti s prací na těchto projektech a chtějí si rozšířit své znalosti v této oblasti.

Místo konání

Akademie věd České republiky

místnosti 205 ve 2. patře

Národní 3, Praha 1

Program

09:00  Přivítání účastníků a představení České kosmické kanceláře

09:15  Česká republika v ESA

09:45  Programy ESA

10:45  Přestávka

11:15  Zapojení do projektů ESA

12:15  Otázky a konzultace

Na konci semináře bude dán dostatečný prostor pro otázky. Specifické problémy a otázky jednotlivých pracovišť bude možné konzultovat s pracovníky České kosmické kanceláře po skončení tohoto semináře na bilaterálních jednáních. 

Registrace

Vstup na seminář je zdarma. Zájemci se mohou hlásit pomocí registračního formuláře až do 12. prosince. Pokud máte jakékoli otázky, můžete se obrátit na autora článku a zároveň organizátora této akce.