Jste zde

Soutěže SGAC o cestu do Mexika

Zapojte se do soutěží SGAC a vyhrajte cestu na kongresy SGC a IAC v mexické Guadalajaře

Organizace Space Generation Advisory Council (SGAC) otevřela soutěže pro studenty a mladé profesionály. Odměnou pro vítěze je cesta na Space Generation Congress (SGC) a Mezinárodní astronautický kongres (IAC), které se budou konat na konci září v mexické Guadalajaře. Soutěže jsou otevřeny až do druhé poloviny července.

SGAC je nezisková organizace, která sdružuje a zastupuje studenty a mladé profesionály se zájmem o kosmonautiku. Mezi nejdůležitější aktivity této organizace patří podpora svých členů, kterým prostřednictvím celé řady soutěží a stipendií umožňuje účast na nejrůznějších akcích po celém světě. Jedná se zejména o kongresy SGC a IAC, které se budou letos konat v mexické Guadalajaře od 22. do 30. září. IAC je každoročně jednou z největších světových událostí v kosmonautice a SGC je speciální kongres určený pro mladé zájemce o kosmonautiku. Oba dva kongresy jsou proto skvělou příležitostí, jak proniknout do mezinárodní komunity a poznat mezinárodní odborníky i další mladé lidi se stejným zájmem.

Každý rok SGAC vyhlašuje několik soutěží, jejichž vítězové vyhrají na tyto kongresy cestu. Soutěže jsou otevřeny pro studenty a mladé profesionály ve věku od 18 do 35 let a jsou zaměřeny na nejrůznější témata, zapojit se proto do nich mohou zájemci s nejrůznějším zaměřením. V loňském roce dokázal Jan Kolmaš, český student Stanfordovy univerzity, vyhrát SSPI Scholarship. Dokáže jej letos někdo napodobit?

V současné době je otevřeno osm soutěží, další dvě budou otevřeny v nejbližších dnech:

  • SSPI Scholarship - Satellite Futures: soutěžící musí zaslat esej na téma související s družicemi nebo kosmickou tříští.
  • Space Generation Leadership Award: soutěžící musí zaslat životopis a motivační dopis.
  • Young ESA – SGAC Diversity Scholarship: soutěžící musí zaslat životopis, esej a krátké video na téma související s rozmanitostí evropského kosmického průmyslu.
  • ispace Competition: soutěžící musí zaslat odborný článek zaměřený na průzkum Měsíce a využívání místních zdrojů.
  • Space is Business Competition: soutěžící musí zaslat odborný článek zaměřený na komercializaci nebo podnikání v kosmonautice.
  • Move an Asteroid Competition: soutěžící musí zaslat odborný článek zaměřený na malé objekty ve sluneční soustavě.
  • Space Solar Power Competition: soutěžící musí zaslat odborný článek zaměřený na využívání energie ze Slunce.
  • OHB Competition - Future of Radar Based Earth Observation: soutěžící musí zaslat odborný článek zaměřený na pozorování Země.

Termíny pro zaslání soutěžních dokumentů jsou pro každou ze soutěží jiné, avšak všechny soutěže budou ukončeny ve druhé polovině července. Více informací o těchto soutěžích a kongresech SGC a IAC je možné nalézt v externích odkazech tohoto článku (levý sloupec). V případě zájmu také můžete kontaktovat autora, který má organizaci těchto soutěží v SGAC na starosti.