Jste zde

Soutěž FAA 2015

Zapojte se do hledání asteroidů v soutěži Find an Asteroid 2015

Space Generation Advisory Council (SGAC) ve spolupráci s International Astronomical Search Collaboration (IASC) a Minor Planet Center (MPC) organizují soutěž nazvanou „Find An Asteroid 2015“, která se bude konat od 13. srpna do 17. září 2015. Termín pro přihlášení týmů je 21. června 2015.

Jedná se o týmovou soutěž, ve které bude každý z týmů v průběhu pěti týdnů pravidelně dostávat série fotografií z astronomických observatoří po celém světě. Pomocí software Astrometrica mohou jednotlivé týmy přesně určovat čas a pozice objektů na fotografiích a tím identifikovat asteroidy. Časová náročnost je asi 2 hodiny týdně. Pokud se týmu podaří nalézt nový asteroid, má právo na volbu jeho jména. Za dobu trvání soutěže, tedy od října 2006, se týmům podařilo objevit asi 350 asteroidů.

Této soutěže se může účastnit až 15 týmů, každý z těchto týmů může mít 3 až 5 členů. Důležitou podmínkou pro účast v soutěži FAA 2014 je členství každého účastníka v SGAC. Pro registraci do SGAC, která je jednoduchá a zcela zdarma, stačí vyplnit jednoduchý formulář, který naleznete v externích odkazech tohoto článku. Na stejném místě je také uveden odkaz na web soutěže FAA. Termín pro přihlášení týmů je do této neděle, případní zájemci si proto musí pospíšit.

Pokud máte zájem o více informací nebo pomoc s hledáním týmu, kontaktujte autora článku, který je národním kontaktním bodem SGAC pro Českou republiku. Informujte jej, prosím, také o své případné účasti v soutěži.