Jste zde

Seminář CSO o malých družicích

Přijďte s námi diskutovat o budoucnosti malých družic v České republice

Česká kosmická kancelář s katedrou měření FEL ČVUT v Praze pořádá a zároveň Vás zve na seminář o malých družicích, který bude věnovaný diskuzi o stavu a dalším směřování této oblasti v České republice. Setkání se bude konat 4. března od 13 hodin na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze, na adrese Technická 1902/2, místnost 316d.

Bude zmíněna současná situace v ČR a možnosti spolupráce při vypuštění malých družic a integraci přístrojů, možnosti v rámci ESA i například s Čínou a to nejen při vypuštění vlastního cubesatu formou piggybacku, ale též začlenění vlastních přístrojů na různorodé družicové platformy. I v naší zemi existují přístrojové platformy pro malé družice a též řada týmů, které by tohoto potenciálu se svými přístroji rády využily.

Na semináři tedy dostanou prostor všichni řešitelé této problematiky u nás, aby ostatní seznámili se svými výsledky, možnostmi a plány a představili nápady a problémy s tímto spojené. Účastníci budou mít možnost se seznámit se současným stavem studentského cubesatu CzechTechSat, inženýrským modelem TimePix trackeru sestaveným ÚTEF ČVUT pro japonskou družici RISESat, plánem stavby družic UV-Brite, VZLUSAT1 a stavbou cubesatu PilsenCube. Můžete se těšit též na řadu dalších příspěvků ohledně užitečného zatížení pro malé družice, například kompaktním detektorem s vysokým rozlišením pro monitorování a vizualizaci radiace na družici ESA Proba-V.

Sdělte prosím autorovi článku, pokud se budete chtít zúčastnit a zda využijete možnosti prezentace krátkého příspěvku o své oblasti zájmu, v jakékoliv formě.