Jste zde

EOEP

Earth Observation Envelope Program

Výzva na Earth Explorer 9

Evropská kosmická agentura otevřela výzvu pro podávání návrhů na vědecký účel nové mise pro dálkový průzkum Země - Earth Explorer 9. Mise má reagovat na specifická témata relevantní pro život člověka na Zemi. Všichni zájemci mohou do ESA do 1. února 2016 zaslat Letter of Intent rámcově nastiňující záměr navrhované mise.

Living Planet Symposium 2016

Ve dnech 9. - 13. května 2016 v Kongresovém centru Praha proběhne ESA Living Planet Symposium zaměřené na diskusi a prezentaci posledních vědeckých výsledků a aplikací dálkového průzkumu Země v kontextu programu a družic ESA. Termín pro podání abstraktů příspěvků do programu konference je 16. října 2015.

Uživatelský workshop EE8

V souvislosti s blížícím se výběrem osmé vědecké mise Earth Explorer pro dálkový průzkum Země pořádá ESA ve dnech 15.-16. září v Krakowě workshop pro vědce, které zajímá sledování geochemického cyklu uhlíku a fotosyntézy pomocí DPZ. Účastníci zde dostanou příležitost k diskusi o vědeckých požadavcích na data z budoucí mise.

Návrh účasti ČR v ESA k roku 2014

CSO vydává analýzu o stavu a výhledu zapojení České republiky do volitelných programů ESA. Analýza byla vypracována jako podklad pro rozhodování do jakých volitelných programů ESA a v jaké výši by se měla Česká republika nově zapojit nebo navýšit finanční objem stávajícího zapojení na Radě ESA na ministerské úrovni v prosinci 2014.

Fringe 2015 Workshop

Evropská kosmická agentura pořádá workshop, zaměřený na výzkumnou a aplikační oblast radarové interferometrie s důrazem na využití dat mise Sentinel-1. Akce se uskuteční v centru ESRIN v italském Frascati ve dnech od 23. do 27. března 2015. Abstrakty lze přihlašovat do 2. listopadu 2014.

Biomass Industry days

OHB System AG ve spolupráci s UK Space Agency pořádají 11. června 2014 v Harwell Oxford Science and Innovation Campus průmyslový den pro firmy se zájmem účast na stavbě mise ESA Biomass. Družice vybavená radarem pro sledování lesní biomasy byla loni vybrána k realizaci a dokončují se přípravné studie. Registrace končí 2. června 2014.

EOEP-4 - EE Component

Hlavní náplní Earth Explorer komponenty programu EOEP je stavba stejnojmenných vědeckých družic pro dálkový průzkum Země. V současné době jsou čtyři družice na oběžné dráze, tři družice v různé fázi příprav a další tři ve stádiu studií či teprve raných diskusí. ČR se v období 2016 - 2016 zapojila do celého programu EOEP částkou 4,23 mil. eur.

EOEP-4 - D&E Component

Hlavní náplní Development & Exploitation komponenty programu EOEP jsou všechny přípravné aktivity pro budoucí mise pozorování Země ESA a projekty podněcující uživatelskou komunitu k většímu využívání družicových dat. ČR se v období 2016 - 2016 zapojila do celého programu EOEP částkou 4,23 mil. eur.

SENTINEL-2 for Science Workshop

ESA pořádá ve dnech 20. - 22.5. 2014 ve středisku ESRIN v Itálii workshop na podporu vědeckého využívání dat z připravované mise Sentinel-2. Seminář také nabídne fórum pro diskusi o výsledcích projektů využívající optická data DPZ s vysokým rozlišením pro sledování landuse. Termín pro zaslání abstraktů je 31.1. Účast je zdarma.

Akcelerometry spuštěny

Praha, 2. prosince 2013 – dnes v 11:24 dorazila do ČR první kompletní data ze tří přístrojů na družicích ESA Swarm, které pochází z Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu v Praze. Jejich účelem je měřit nepatrná zrychlení družic na oběžné dráze. České mikroakcelerometry byly zapnuty a úspěšně oživeny ve čtvrtek 28.11. z řídícího centra ESOC v Darmstadtu.

Stránky

Subscribe to RSS - EOEP