Jste zde

Prezentace výzkumu v mikrogravitaci

22. konference ELGRA o výzkumu v podmínkách snížené gravitace a mikrogravitace

Evropská asociace pro výzkum v podmínkách nízké gravitace (ELGRA) pořádá již 22. konferenci zaměřenou na problematiku výzkumu v podmínkách snížené gravitace a mikrogravitace. Konference se uskuteční ve dnech 29. září až 1. října 2015 na řeckém ostrově Korfu.

Po dvou letech se tak znovu naskýtá jedinečná příležitost k setkání s kolegy z oboru, prezentování posledních výsledků své vědecké činnosti a získání informací o práci ostatních. V rámci konference proběhne také valné shromáždění asociace ELGRA.

Témata vědeckých příspěvků na konferenci ELGRA 2015 jsou spojena s problematikou výzkumu v podmínkách mikrogravitace ve fyzikálních vědách a vědách o životě. Jedná se například o dopad dlouhodobých kosmických misí na lidskou fyziologii, psychologické aspekty dlouhodobých misí, chování a adaptace buněk na stav mikrogravitace, systémy podpory života, vývoj nových materiálů, chování kapalin atd. Očekává se také významná účast studentů, kteří budou mít vlastní sekci v programu.

Podání abstraktu je možné do 11. května 2015 prostřednictvím internetového formuláře na stránkách konference (viz levý panel této stránky). Některé z vybraných příspěvků budou vydány ve speciálním čísle recenzovaného žurnálu Microgravity Science and Technology.