Jste zde

Přednáška CSO o DPZ

Česká kosmická kancelář vás zve na přednášku: Od stavby družice po zpracování dat DPZ

Dne 28. listopadu 2012 v 10:00 se na Katedře geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci uskuteční přednáška České kosmické kanceláře s názvem „Od stavby družice po zpracování dat DPZ“. Cílem akce je představit aktivity České kosmické kanceláře (CSO) a aktivity Evropské kosmické agentury (ESA), a to zejména v oblasti pozorování Země.

Účastníci se dozví základní informace o programech ESA, z nichž je financován nejen vývoj a výroba komponent vesmírného a pozemního segmentu, ale také například vědecké studie, ve kterých je rozebíráno tematické zaměření budoucích družic, či vývoj aplikací dat DPZ. Rovněž budou představeny aktivity a úspěchy českých pracovišť, které působily či působí v projektech výše zmíněných programů. V neposlední řadě budou rozebrány možnosti zapojení do programů ESA a možnosti využívání dat produkovaných družicemi pro pozorování Země včetně procesu, kterým je nutno projít při žádání o tato data.

Zájemci budou mít příležitost odnést si domů novou publikaci CSO o družicích ESA pro dálkový průzkum Země: Earth Explorer. Tato kniha je rovněž zdarma ke stažení v elektronické podobě na webu CSO (viz související články).

Po přibližně hodinové přednášce bude půlhodinový prostor pro dotazy.