Jste zde

Pozice YGT 2014 znovu otevřeny

Nové pozice Young Graduate Trainee na rok 2014 vyhlášeny

ESA v rámci programu Young Graduate Trainee zveřejnila nové nabídky stipendijních stáží pro mladé odborníky z členských zemí.  Aktuálně je vyhlášeno celkem 16 pozic ve střediscích ESA, určených VŠ absolventům a postgraduálním studentům. Uzávěrka aktuálně zveřejněných přihlášek je 7.2.2014.

Mladí lidé mají na stážích YGT možnost získat pracovní zkušenosti přímo v mezinárodních programech ESA, a to hlavně v inženýrských a vědeckých disciplínách. Pracují jako členové odborných týmů pod dozorem zkušených specialistů a poradců ESA. Roční pracovní pobyt v ESA jim pak může pomoci při získání PostDoc stipendia anebo při ucházení se o zaměstnání v některé z firem evropského kosmického průmyslu anebo v mezinárodních výzkumných organizacích. 

Nabídky nových pozic YGT mohou být průběžně doplňovány a jejich kompletní aktuální přehled, detailní popis a termíny uzávěrek najdete na stránkách ESA Careers (viz sekce externí odkazy). Otevření většího množství nabídek se očekává během listopadu. Případným zájemcům také doporučujeme kontaktovat Českou kosmickou kancelář.

Osobní zkušenosti s programem YGT si můžete například přečíst v rozhovorech ESA se dvěma absolventy Masarykovy univerzity v Brně - Karolínou Rybářovou, která se zabývá kosmickým právem a Davidem Kabáthem, jenž pracuje v oboru umělé inteligence.