Jste zde

Navrhněte kosmickou základnu

NASA vyhlašuje studentskou soutěž o nejlepší základnu pro život lidí ve vesmíru

Staňte se kosmickými architekty a navrhněte velkou základnu ve vesmíru v celosvětové soutěži pod záštitou NASA. Zapojte svojí kreativitu, využijte znalosti z fyziky, matematiky či biologie a naplánujte kosmický domov budoucích generací. Uzávěrka soutěže mladých architektů a techniků je 1. března 2014.

NASA Ames Research Center a National Space Society vyhlašují další ročník studentské technické a výtvarné soutěže o návrh vesmírné základny ve volném kosmickém prostoru. Soutěž je určena pro jednotlivce i kolektivy ve věku 11 až 18 let. K vytvoření návrhu základny potřebujete znalosti z fyziky, matematiky, kosmických věd, přírodních věd o životním prostředí a dalších oborů. Vymyslet a zdůvodnit musíte nejenom umístění základny v kosmu, ale i počet obyvatel a způsob, jakým na základně budou přežívat.

Vítězné návrhy budou odměněny a všichni účastníci obdrží osvědčení o absolvování soutěže. Zájemcům o účast doporučujeme prostudovat podrobné informace na stránkách soutěže na odkazech v levém sloupci, kde jsou zveřejněny i úspěšné projekty z minulých let. V roce 2013 se soutěže zúčastnil i čtyřčlenný tým českých studentů z Kladna a Prahy s projektem kosmické základny TOSKA, který ve své kategorii získal čestné uznání za 8. místo. Článek o jejich projektu si můžete přečíst v sedmém díle časopisu Czechspace. V případě zájmu o zapojení do soutěže kontaktujte autora článku.