Kurz ESA-ESEO

Druhý kurz programu ESA European Student Earth Orbiter (ESEO)

ESA Education and Knowledge Management Office nabízí deseti evropským univerzitním studentům stipendium a účast na vzdělávacím kurzu organizovaném v rámci projektu European Student Earth Orbiter (ESEO) pro vývoj a vypuštění malé studentské družice na nízkou oběžnou dráhu Země. Kurz se uskuteční 3. - 15. 2. 2014 v italském městečku Bertinoro.

Družice ESEO je v současné době v realizační fázi podrobného rozpracování návrhu a několik evropských univerzitních týmů se již podílí na jejím vývoji a testování. Cílem kurzu je motivovat nové zájemce k zapojení do projektu.

Kurz je určen studentům magisterského nebo doktorského studia ve věku 18 až 32 roků se zaměřením na oblasti leteckého inženýrství, mechaniku, výpočetní techniku, elektroniku, telekomunikace, řízení a systémové inženýrství. V rámci nabídnutého stipendia budou účastníkům uhrazeny náklady spojené s kurzem, ubytování, stravování a příspěvek na cestovné. Podrobné podmínky účasti najdou zájemci na webových stránkách ESA Education.

Přihlášky se přijímají do 1. 12. 2013 na e-mailu eseo@esa.int s přiloženým životopisem a motivačním dopisem. Tento kurz je druhý z celkem tří plánovaných kurzů s podobným obsahem.  Prvního kurzu v září 2013 se zúčastnil i český student. Třetí kurz se uskuteční v termínu 1. - 13. 9. 2014 a pro zájemce o účast bude vypsána samostatná výzva.

S ohledem na informace uvedené na webových stránkách programu je dost velká šance akceptování přihlášky českého zájemce. Váš zájem o účast na ESEO Training Course sdělte také autorovi článku z České kosmické kanceláře.