Jste zde

KOSMOS-NEWS PARTY 2015

Přijeďte na víkendovou konferenci zájemců o pilotovanou kosmonautiku a dobývání vesmíru

Sdružení KOSMOS-NEWS pořádá ve spolupráci s Českou kosmickou kanceláří, Českou astronomickou společností a KosmoKlubem již patnáctý ročník víkendového setkání zájemců o pilotovanou kosmonautiku a moderní trendy v dobývání vesmíru KOSMOS-NEWS PARTY 2015.

Největší středoevropská konference amatérských i profesionálních zájemců o kosmonautiku se koná od pátku 24. do neděle 26. dubna 2015 v Pardubicích. Pro účastníky je připravena více než desítka přednášek a diskusních pořadů předních českých i zahraničních odborníků na kosmonautiku a bohatý doprovodný program po celé tři dny konání akce.

Hostem setkání bude pan Oldřich Pelčák, český kosmonaut a vojenský pilot, náhradník Vladimíra Remka při kosmickém letu Sojuzu 28 v roce 1978. Beseda s ním proběhne v neděli 26. dubna od 10 hodin.

Česká kosmická kancelář bude zastoupena v programu KNP2015 hned několika přednášejícími. V hlavním sobotním programovém bloku se pod vedením ředitele České kosmické kanceláře Jana Koláře uskuteční informační seminář o vývoji a využívání Encyklopedie umělých kosmických těles SPACE-50, na který naváže panelová diskuse věnovaná české a evropské kosmonautice před a po ministerské konferenci ESA 2014, kterou bude moderovat pracovník CSO Michal Václavík.

Součástí programu KNP2015 bude i páteční podvečerní přednáška pro veřejnost, ve které přiblíží Jaroslav Urbář z České kosmické kanceláře zájemcům problematiku Kosmického počasí a magnetických bouří vyvolávaných Sluncem. Přednáška se uskuteční od 19 hodin na Hvězdárně barona Artura Krause v Pardubicích.

Konference KOSMOS-NEWS PARTY se každoročně účastní přibližně stovka amatérských zájemců o kosmonautiku a hostů, mezi které patří i přední čeští odborníci na kosmonautiku a astronomii, publicisté a novináři.

Další informace najdou zájemci na webových stránkách KOSMOS-NEWS PARTY 2015 (viz odkaz v levém panelu stránky). Účast na akci je možná pouze po předchozím přihlášení. Ubytování i stravování bude zajištěno v místě konání KNP2015.