Jste zde

ESNC 2008

Pátý ročník soutěže o nejlepší navigační aplikaci / European Satellite Navigation Competition

Praha, 15. května 2008 - V letošním roce proběhne již pátý ročník mezinárodní soutěže European Satellite Navigation Competition. Je možné přihlásit jakýkoli nápad, systémové řešení nebo prototyp, který využívá družicových navigačních systémů. V České republice ESNC organizuje CSO a financování zajišťuje Ministerstvo dopravy ČR.

Soutěž ESNC je určena nejen pro společnosti a podnikatele, ale také pro výzkumné ústavy, univerzity a dokonce i jednotlivce starší osmnácti let. Celkový vítěz soutěže získá prémii 20 000 Euro a navíc také možnost bezplatného šestiměsíčního pobytu v technickém inkubátoru. Hlavním organizátorem soutěže je německá společnost Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhoffen. V rámci ESNC se také vyhlašuje regionální vítěz České republiky. 

Soutěžící nápad se může souběžně ucházet také o jednu ze čtyř Zvláštních ocenění, které jsou v letošním roce vyhlášeny GSA, ESA, T-Systems & DHL Innovation Center a Industrial Technology Research Institute of Taiwan. Registrace nápadů probíhá od 1. května do 31. července 2008 na internetu prostřednictvím on-line databáze na oficiálních stránkách soutěže. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 21. října 2008 na veletrhu SYSTEMS v Mnichově. Cestu a ubytování regionálního vítěze hradí Česká kosmická kancelář.