Jste zde

ESA App Camp 2013

Soutěž ESA o nejlepší mobilní aplikaci s využitím družicových dat pozorování Země

Jako každým rokem i letos ESA pořádá soutěž App Camp, do níž bude vybráno dvacet vývojářů z celé Evropy a budou pozváni do centra ESRIN v italském Frascati 3. – 10. června 2013. Dvacet účastníků vybere expertní komise složená ze zaměstnanců ESRIN.

Základním předpokladem pro vybrání je pro uchazeče zkušenost s vývojem pro platformy iOS či Andriod, které mohou být ověřeny prostřednictvím odkazů na publikované aplikace nebo dalších referencí. Vybraní zájemci budou mít příležitost celý týden v ESRIN vytvářet mobilní aplikace s využitím dat dálkového průzkumu Země. ESA pro tyto účely poskytne přístup k Internetu a družicovým datům. S těmito možnostmi budou účastníci tvořit mobilní aplikace v pěti různých kategoriích. Cílem bude vytvořit aplikaci využívající data pozorování Země v návaznosti na možnosti, které nabízí program Europe´s Global monitoring for Environment and Security (GMES). Zkušenost s integrací tohoto typu dat nicméně podmínkou pro výběr uchazeče.

Pozvaní soutěžící si vyberou svoji preferovanou kategorií a na základě toho budou rozřazeni do skupin po čtyřech lidech. Vítězný tým bude vyhlášen porotou poslední den. Jako cenu získají čtyři výherci iPad3.

Do soutěže se můžete přihlásit do 25. března 2013 na stránce kurzu (viz externí odkazy).