Jste zde

Czechspace 11

Právě vychází nové číslo Czechspace

V těchto dnech vychází jedenácté číslo časopisu Czechspace, ve kterém se dočtete o důležitých událostech v české kosmonautice první poloviny roku 2015.

Své místo zde mají naše pravidelné rubriky, ale naleznete zde také například příspěvek o zapojení pardubických firem Synpo, Toseda a Explosia do projektů oblasti evrospkých nosných raket nebo rozhovor s Radkem Peřestým, který stojí za českými mikroakcelerometry MAC.

Vydání se také věnuje firmě 5M, která nám při rozhovoru osvětlila technologické postupy výroby kompozitových materiálů, sendvičových panelů a lepidel. Dočtete se také, jakým způsobem byly v českých podmínkách testovány superkapacitory, které by v budoucnu mohly umožňovat uchovávání enregie na družicícch.

Mezi články věnovanými vzdělávání najdete zhodnocení projektu Průvodce světem techniky, díky kterému se podařilo vyškolit desítky učitelek mateřských škol nebo o již patnácté konferenci Kosmos-News Party, díky níž se opět sešlo více než sto zájemců o kosmonautiku z řad laiků i profesionálních odborníků.

Časopis je k dispozici zdarma v tištěné podobě v sídle kanceláře či elektronicky ke stažení v příloze v levém panelu článku. V případě zájmu o pravidelné zasílání časopisu, uvědomte autora tohoto článku prostřednictvím kontaktního formuláře.