Jste zde

ARTES Telecom Days

Informační dny ESA o příležitostech v oblasti družicových telekomunikací

Na konci druhého listopadového týdne proběhne informační seminář ESA, který bude zaměřen na představení příležitostí programových elementů ARTES v oblasti družicové telekomunikace. Zástupci pracovišť si mají možnost v těchto dnech domluvit konzultaci se zástupci ESA pro konkrétní programy.

První den konference bude vyhrazen shrnutí příležitostí v jednotlivých programových elementech ARTES. V první části úvodního dne zazní příspěvky zaměřené na systémové a technologické aspekty, ale i faktory vyplývající z analýzy trhu, které mají dopad na  vývojové aktivity v elementech ARTES. V další části prvního dne shrnou zástupci ESA aktuální stav a nadcházející příležitosti v jednotlivých programových elementech.

Z hlediska perspektivy účasti českých pracovišť je žádoucí účast na představení pracovního plánu programových elementů ARTES 3-4 a 5 Dietmarem Schmidtem. Pozornosti by neměly ujít rovněž prezentace příležitostí v Programu integrovaných aplikací v podání Amnona Ginatiho a Francesca Felicianiho. Z hlediska účasti ČR v programu Neosat, pro který ČR alokovala v letech 2013 - 2020 2 miliony euro s možností dalšího navýšení, je rovněž perpesktivní účast na prezentaci o vývoji platforem telekomunikačních družic příští generace programu ARTES 14, které zazní v příspěvku Andrease Mauroschata a Phillipe Sivaca.

Ve druhém dnu konference bude možné absolvovat bilaterální konzultaci se zástupci ESA. Odkazy na program a registraci je možné nalézt v levém panelu této stránky.