Jste zde

Alpbach Summer School 2014

Letní škola Alpbach 2014: Space Missions for Geophysics of the Terrestrial Planets

Letošní ročník letní školy pro vysokoškolské studenty, vědce a inženýry se zájmem o kosmické vědy a technologie v rakouském Alpbachu v Tyrolských Alpách se bude konat v termínu 15. - 24.7.2014. Tématem bude Space Missions for Geophysics of the Terrestrial Planets. Uzávěrka přihlášek je 31.3.2014.

Účastníci si budou moci prohloubit své znalosti kosmických věd a technologií na řadě přednášek, které je dobře uvedou do problematiky návrhu družicové mise k průzkumu geofyziky planet zemského typu. Jedná se tedy především o průzkum jádra, pláště, charakteristických struktur a jejich dynamiky u pevných planetárních těles. Možnost použít a procvičit znalosti získané na přednáškách dostanou 4 studentské týmy, které soutěží v přípravě o nejlepší návrh takovéto mise. Počet zúčastněných studentů je vždy 60 z většiny evropských zemí, tudíž pracovním jazykem je angličtina.

Účastnický poplatek 400 eur zahrnuje obědy a večeře, je však také nutné samostatně uhradit 11 nocí ubytování v soukromí alpských hrázděných domů s cenou 40 eur na osobu a noc. Uzávěrka přihlášek je 31.3.2014 prostřednictvím formuláře na webových stránkách letní školy Alpbach. Zájemcům o účast doporučujeme kontaktovat národní kontaktní bod, Českou kosmickou kancelář, resp. autora článku ke sdělení dalších detailů o této akci. Potenciální možnost získání stipendia nabízí Dům zahraničních služeb, viz odkaz v levém sloupci.

Vzpomínky tří studentů, kteří se zúčastnili letních škol Alpbach s finanční podporou CSO, si můžete přečíst v odkazech na levém panelu.