Jste zde

CIIS

Czech Industry Incentive Scheme

Epoxy Core

V projektu Epoxy Core byla vyvinuta syntaktická epoxidová pěna určená pro použití v kosmonautice. Jako součást sendvičového kompozitu pro nosné rakety významně sníží její celkovou hmotnost. Úspora materiálu je pro tuto oblast klíčová. Zároveň si však pěna zachovává svoje užitné vlastnosti, které byly v projektu definovány.

ACES-ELT

Firma CSRC společně s vědci z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT dokončují projekt ELT, který je ryze českým příspěvkem k významnému mezinárodnímu experimentu ACES. Jeho cílem je ověřit činnost nové generace extrémně přesných atomových hodin v podmínkách mikrogravitace.

Gamma-ray calibration facility

Kosmické záření se skládá z mnoha různých typů záření a částic. Příkladem je gama záření, které je tvořeno energetickými fotony.Úkolem tohoto projektu bylo vytvořit referenční stanici ESA, na níž bude možno měřit a kalibrovat zařízení připravované pro kosmické mise s cílem detekovat záření tohoto typu.

Mechanism industrialization

Frentech Aerospace dokončil testování mechanismů pro rozevírání slunečních panelů. Tyto mechanismy musely být vyrobeny v souladu s definovanými postupy a splňovat všechny technické parametry pro nasazení v kosmu. Všechny tři kusy mechanismů vyhověly náročným testům.

Kosmický rok 2013

Česká kosmonautika se letos bude moci pochlubit výsledky dvou významných projektů. V dubnu budou vyneseny modifikované detektory Timepix na družici ESA Proba-V. Na přelomu května a června je očekáván start tří družic Swarm s českými mikroakcelerometry.

NAOMI

V projektu NAOMI byl řešen návrh a výroba prototypu spektrálního filtru na bázi kalomelu, který by byl kompatibilní se snímkovacím zařízením na palubě satelitu. Kalomel je materiál, který je díky svý fyzikálním vlastnostem vhodný pro použití v akusticko-optických laditelných filtrech, tzv. AOTF.

SWAN

Studie SWAN se vztahuje k novému konceptu společné platformy monitorovacích a řídicích systémů pro Evropské družicové operační centrum v Darmstadtu a pro pozemní stanice ESA. Jeho hlavním cílem bylo identifikovat omezení systému SCOS-2000 a navrhnout jeho rozšíření tak, aby vyhovoval požadavkům na řízení a monitorování pozemních stanic.

Control and tracking system

Hlavním cílem projektu byl vývoj moderního systému řízení antén a dalekohledů pro sledování družic a dalších objektů v blízkosti Země (asteroidy, tzv. kosmické tříště ap.), zlepšení komfortu a možností pozorování a zvýšení přesnosti pozorování objektů.

Stránky

Subscribe to RSS - CIIS