Jste zde

Ovládejte web CSO

Ovládací prvky na našem webu

Přinášíme Vám několik užitečných tipů, jak se rychleji a efektivněji orientovat na našem webu. V levé části stránky si můžete stáhnout pdf soubor s názvem Ovládejte web CSO, kde naleznete několik rad, jak zde lépe vyhledávat informace. Jedná se o využívání ikon v horním panelu, doménových piktogramů a sekce s filtrem.

Nabídka horního panelu

V horním panelu našeho webu naleznete kromě základního menu a kontaktu, také odkazy v podobě ikon v pravém horním rohu. Nabídka obsahuje odkazy na Twitter, Facebook, Google+, odběr novinek RSS a odkaz pro přihlášení k odběru newsletteru CSO, který je rozesílán emailem na začátku každého měsíce. Newsletter obsahuje novinky z oblasti kosmonautiky, o kterých jsme informovali prostřednictvím našeho webu vždy v uplynulém měsíci.

Piktogramy

Vpravo pod horním panelem se nacházejí piktogramy, které odpovídají tematicky různým oblastem kosmonautiky. Kliknutím na konkrétní piktogram zobrazíte všechny články, které byly publikovány na webu CSO a vztahují se k Vámi vybrané oblasti.

Filtr

Na pravé straně pod piktogramy se nachází sekce s filtrem, kde je možné vybírat články pomocí zadání klíčového slova, nebo zvolením kategorií, do kterých jsou články přiřazeny.

Volit je možné typ článku – příkladem typu článku je například informace o CSO, projektová příležitost, tiskovina, ukončený projekt nebo pozvánka na akci CSO.

Pomocí druhé rolovací nabídky je možné zvolit typ čtenáře, kterému je článek určen. Na výběr jsou možnosti – firmy, vědci, postgraduálové, vysokoškoláci, středoškoláci, žáci a veřejnost.

V posledním okně je možné vybrat typ kosmického programu či organizaci, ke které se článek vztahuje.

Všechny volby lze mezi sebou kombinovat. Lze tak například zobrazit akci CSO, která byla určena vědcům a jejím tématem byly programy ESA.